PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547450}

Oczy Julii

Los Ojos de Julia
6,4 41 737
ocen
6,4 10 1 41737
Oczy Julii
powrót do forum filmu Oczy Julii

Podobne filmy?

ocenił(a) film na 8

Cześć!
Polecicie mi inne hiszpańskie horrory w klimacie "Oczu Julii"? :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie :)

daliyah22

Hej:)
Moje ulubione hiszpańskie horrory/thrillery to:
- Sierociniec
- Cień nieobecnej (kostiumowy! Goraco polecam)
- Dziwny lokator
- Wspomnienia upadłego anioła
- Sztuka umierania
- 99.9
Moze sobie jeszcze cos przypomnę:)

Asylynn

Jeszcze: "Nieobecni" (Ausentes) i "szepty w mroku" (ten drugi, to co prawda koprodukcja Francuzów i Rumunów, ale wg mnie klimat bardzo zblizony do hiszpańskich horrorów).

użytkownik usunięty
Asylynn

Z hiszpańsich horrorów jest jeszcze Pokój dziecięcy i Wezwani.

ocenił(a) film na 8
Asylynn

Dziękuję serdecznie! :)

użytkownik usunięty
daliyah22

Jeszcze sobie przypomniałam trzy hiszpańskie - Ciemność,Hypnos i Kręgosłup diabła.

użytkownik usunięty
daliyah22

Na HBO2 w piątek 28 sierpnia ma być hiszpański thriller Sprawa z przeszłości.Nie oglądałam go jeszcze ale recenzje są pozytywne.

użytkownik usunięty

nie 28 tylko 26 o godz.22

Asylynn

wczoraj oglądałam "dziwny lokator" polecam :)

ocenił(a) film na 10
Asylynn

LA CARA OCULTA, nie pożałujesz ;)

ocenił(a) film na 6
creexe

Mocny jeden z moich ulubionych jest siła :)

ocenił(a) film na 5
creexe

Dobry, aczkolwiek z Kolumbii, nie Hiszpanii.

ocenił(a) film na 5
creexe

Jeśli już mówimy o ameryce południowej, to Mientras duermes. Klimat jest skrajnie inny, ale warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 7
daliyah22

Coś ode mnie:

Porzuceni (2006)
http://www.filmweb.pl/film/Porzuceni-2006-181732

Delikatna (2005)
http://www.filmweb.pl/film/Delikatna-2005-181683

Inni (2001) - thriller
http://www.filmweb.pl/Inni

ocenił(a) film na 5
daliyah22

myślę, że godny uwagi jest również film "labirynt fauna", który zapoczątkował falę hiszpańskich dreszczowców na ekranie kin. ciekawy, z innej bajki. oczywiście wszystkie poprzednio wymienione są równie świetne.

użytkownik usunięty
proszeotwarte

Czytałam że hiszpańskie kino grozy zapoczątkował film z 1944roku "Wieża siedmiu dzwonników" ale nie mogę go nigdzie znaleźć.

ocenił(a) film na 5

być może :) miałam tutaj na myśli filmy na polskim ekranie i wyłącznie w odniesieniu do produkcji Guillermo del Toro.
A co do tego filmu to nie słyszałam o nim nigdy.

użytkownik usunięty
proszeotwarte

do proszeotwarte - tak,masz rację.A "wieża siedmiu dzwonników" występuje też jako "Wieża siedmiu garbatych" reżyser-Edgar Neville.Na filmwebie jest podany gatunek-thriller,komedia,fantasy,tak że sama już nie wiem co to za film.

ocenił(a) film na 8
daliyah22

Ja polecam "Sierociniec" genialny jak dla mnie ;). Belen Rueda grała jeszcze w oscarowym filmie "W stronę morza" co prawda nie jest to horror a dramat ale płakałem jak małe dziecko, więc również polecam bo wart obejrzenia i wpływa na życie widza niewątpliwie ;) "Wyspa Zaginionych" trzyma w napięciu. I koniecznie zobacz kilka filmów, w których grała Geraldine Leigh Chaplin, bardzo wyrazista aktorka :)

ocenił(a) film na 5
daliyah22

Oko.... 10.000 razy lepszy.

ocenił(a) film na 5
mr_wall

też fajny, ale Alba nie pasowała mi w tej roli w żaden sposób.

mr_wall

szczególnie "oko" ("Gin Gwai" -> wersja japońska ) polecam gorąco!

ocenił(a) film na 5
rosaria

No ok, zdobyłaś moje zainteresowanie... :)

mr_wall

Miło :)

ocenił(a) film na 5
rosaria

Racja, "Gin Gwai" to bardzo dobry film. :)

mr_wall

Też tak uważam, o niebo lepszy od amerykańskiego "Oka" :)

mr_wall

ja w ogóle polecam wszelkiej maści azjatyckie kino grozy - jestem od jakiegoś czasu gorąca fanką tego kina ;) także polecam Wam gorąco!!!! :D pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 5
rosaria

Coś szczególnie polecasz? ;)

mr_wall

oj bardzo dużo tego :)))) np.
- Opowieść o dwóch siostrach
- Reinkarnacja
- Wizje
- Infekcja
- Kara
- Ju-on 1 i 2
- Od-rodzenie
- Koszmar
- Wiolonczela
- Czerwone pantofelki
- dziennik zbrodni
- Nagranie
- Red eye
- Gin gwai (to już znasz)
- Telefon ('Pon")
- Akacja
- Lalkarz
- "Dusze"
-"P"
jeszcze dzieła Dario Argento - tez uwielbiam - szczególnie trylogię - Suspiria - Inferno (poluje na ten film, jeszcze nie znalazłam :/ ) - Matka łez

Ogromna dawka emocji :)))) Kino grozy najwyższej próby :D

rosaria

Szukam właśnie Pon i nawet z angielskimi napisami, choć mój English is poorly.
Ogólnie kino azjatyckie i hiszpańskie (lub iberyjskie) ma swój niepowtarzalny klimat.
A jego ciężar potrafi przycisnąć na kilka dni od seansu.

ocenił(a) film na 6
daliyah22

widział ktoś może film, na 99% hiszpański, nastolatka z ojcem(?) pojechała do jakiegoś domku w lesie, by go odremontować. w nocy, dziewczyna usłyszała hałas na piętrze, zabili ojca a dziewczyna ukrywała się po domu przed 'cokolwiek to było'? film kończy się tak, że to ona miała coś z głową. zna ktoś tytuł?

ocenił(a) film na 7
loveisntblind

Prawdopodobnie to ten tytuł, z tym, że to urugwajska produkcja:

http://www.filmweb.pl/film/Casa+Muda%2C+La-2010-558959

ocenił(a) film na 6
openminded

tak, tak, jeszcze raz dziękuję :)

openminded

Tak, film świetny.

ocenił(a) film na 7
daliyah22

Ja polecam "Sierociniec", "Kręosłup diabła" i "Innych"

ocenił(a) film na 8
daliyah22

Hmm...mi na myśl przychodzi "Numer 23"

daliyah22

A może... choć z trochę innej strony - Tańcząc w ciemnościach - Larsa Von Triera, choć chyb anie pasuje tu, bo to nie thriller, raczej dramat psychologiczny - ale wątek ślepoty jest.

ocenił(a) film na 10
rosaria

Ta produkcja to typowe wykonane na 10 giallo. Widziałem polecałaś produkcje Dario Argento, ogólnie Suspiria jest jego najlepszym filmem jaki widziałem, Inferno - porównywać do Suspiri nie ma co, ale film nie najgorszy a Matki Łez nie widziałem jeszcze. Jednak w tym temacie raczej wypadałoby by polecić jego inną trylogię klasykę gatunku giallo - Ptak o kryształowym upierzeniu, Kot o dziewięciu ogonach i Cztery muchy na szarym aksamicie. Może dla kogoś kto to kiedyś przeczyta to bluźnie i piszę herezje, ale jak dla mnie Oczy Julii jest zdecydowanie zdecydowanie lepszym filmem od całej wcześniej wspomnianej trylogii. Niemniej klasykę trzeba znać i jak najbardziej warto zobaczyć dlaczego i skąd takie dziwne tytuły :)

ocenił(a) film na 7
BatiBat

Dobry trop z tym giallo; mam słabość do tego gatunku, a szczególnie do filmów Argento. Aż mnie dziwi, że nie wymieniłeś Profondo Rosso (Głęboka Czerwień), czy Phenomena.

ocenił(a) film na 8
daliyah22

Ja od siebie dorzucę jeszcze film Trup z 2012r. , w którym również gra Belen Rueda.

ocenił(a) film na 7
Renatta08

Bardzo dobry film! Mus dla tych, co szukają dobrych hiszpańskich dreszczowców.

ocenił(a) film na 6
daliyah22

Filmy sygnowane nazwiskiem Guillermo del Toro " Nie bój się ciemność" co prawda nie hiszpańskie ale godny uwagi, "Labirynt Fauna", "Sierociniec" bez wątpienia, "Trup" z Belén Rueda w roli głównej,

ocenił(a) film na 5
daliyah22

Moim zdaniem horrorem o tym klimacie jest "Mirrors" z 2008.

ocenił(a) film na 6
adam_ze_szczecina

wsztstkie filmy Paulo Oriol sa petarda. Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones