PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697469}
6,3 14 446
ocen
6,3 10 1 14446
4,0 3
oceny krytyków
Regression
powrót do forum filmu Regression

Poztywnie zaskoczony

ocenił(a) film na 7

Świetne aktorstwo Ethan'a Hawke'a. Solidnie pokazane opanowanie przez paranoje, błądziłem myślami równo z Detektywem przez cały film. Jednak jest kilka szczegółów naciągających fałszywie fabułe - np. W jaki sposób dziewczyna była wstanie wskazać tego samego gliniarza na zdjęciu co ojciec podczas regresji.

andorek

W taki sposób że on naprawdę z nią sypiał - za jej zgodą.

andorek

To co naprawdę naciąga fabułę, to fakt, że te wszystkie małomiasteczkowe tłuki tak bez żadnego "ale" w ogóle uwierzyły w tę historię. Masakra.

ocenił(a) film na 6
ManBehindTheMist

Naciąga fabułę? Przecież ten film jest na faktach... A nawet jeśli by to było zmyślone to nie wiem co w tym dziwnego, że uwierzyli. A tak w ogóle to o kogo ci chodzi?

McGyverPL

No właśnie film nie do końca jest oparty na faktach. Jest inspirowany podobnymi wydarzeniami - a jak to się może mieć do rzeczywistości, kto wie.
Co w tym dziwnego - to policja, a materiału dowodowego było tyle co kot napłakał - w zasadzie tylko jakieś wizje i mgliste zeznania oskarżonych. Tymczasem "Angela nigdy nie kłamie" okazuje się wystarczające, by wpakować jednego z oficerów za kraty. Być może regresja rzeczywiście była w tamtych czasach wykorzystywana jako materiał dowodowy równie twardy jak odciski palców, wtedy od biedy mógłbym w to uwierzyć. Póki co, mnie to nie przekonuje ani trochę.

ManBehindTheMist

Ja wiem, jest dokładnie tak jak w tym filmie. Gdy w Polsce ktoś zostaje oskarżony o molestowanie to wszyscy od razu bez żadnego ale wierzą w takie rzeczy.

Jeśli serio wierzysz że do wpakowana kogoś za kraty potrzeba dowodów to jesteś naiwny, sąd może uznać za dowód co zechce. Jeśli jest 6 osób - 5 powie że było jasno, ostatnia powie że było ciemno to sąd może uznać 5 zeznań za niewiarygodnych, a to ostatnie za dowód który w sposób "jednoznaczny" udowadnia że było ciemno =.=

ocenił(a) film na 9
andorek

To moje domysły ale może dlatego oboje go wskazali ponieważ go bezpośrednio znali? Ojciec mógł go kojarzyć skoro gliniarz przebywał u nich w domu, więc będąc na komisariacie podany "hipnozie" zmieszał wątki?

ocenił(a) film na 7
3giepowiec

To ma najwięcej sensu. Jakoś nie jestem pewien czy naprawdę z nią sypiał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones