PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474708}

Agora

Ágora
7,1 35 356
ocen
7,1 10 1 35356
6,8 6
ocen krytyków
Agora
powrót do forum filmu Agora

Mordy, ciemnota, terror, gnębienie kobiet, prześladowanie naukowców i nauki, niszczenie
kultury,odbieranie godności ludziom przez systemową negację naturalnych potrzeb i cech ludzkich,
obłuda i fałsz - to jest tożsamość chrześcijaństwa, cechy jezusowej nauki w praktyce. Chrześcijańskie
"ISIS" trwało przez wiele wieków niszcząc i mordując.

maciekd_filmweb

Z braku argumentów zniżysz się do szukania mi "dziadka z wermachtu"? Nie czujesz jakie to małe i płytkie? Wydajesz sobie jako istocie ludzkiej , myślącej jak najgorsze referencje takimi żałosnymi komentarzami, nie martwi Cię to? Nie szkoda Ci życia?

Rittner

Przeczytałem Twoje zmagania z człowiekiem (?) o nicku maciekd. Przyznaję Ci w 100% rację. To szokujące, że ludzie potrafią być tak przeżarci prawicową propagandą... Wiedz, że są osoby, które myślą tak jak Ty. Pozdrawiam.

MahdiLuke

Prawda? To wyjątkowo zawzięta, prawacka gnida.

Rittner

każda religia ma jasne i ciemne strony w swej historii,taka jest niestety prawda.kobiety mądre były traktowane z podejrzliwością i niechęcią zawsze i wszędzie,wiele z nich przypłaciło to własnym życiem,to bolesna prawda.

Wera_135

i to jest prawda

romek_krakow

Dzięki za opinię.

ocenił(a) film na 5
Rittner

Musze sie zgodzic , historia po prostu zatoczyla kolo kiedys chrzescijanie dzisiaj muzulmanie ale jaki jest z tego fakt? ze religia to efekt uboczny ludzkosci nic wiecej. Jestem ciekaw jak to bedzie wygladalo za 100-200 lat ale szczerze mowiac watpie zeby za 200 lat jeszcze jakas religia sie ostala (jezeli wczesniej ludzkosc sama sie nie rozniesie w pyl co jest bardzo mozliwe) Sam nie mam nic do wiary w boga bo napewno nadaje to sens zyciu ( zawsze zazdroscilem tym co potrafia wierzyc) ale religie nie przniosly nawet jeden tysiecznej tyle dobrego ile wyrzadzily zlego.

BriT

Jesteś ignorantem jeśli nie dostrzegasz że od czasów Hypatii się wiele pozmieniało. Co będzie za 200 lat taki ignorant jak Ty nie ma prawa wiedzieć. Plujesz na religię, a bez ciemnego chrześcijaństwa twoje kochane łyse pały w dresach, biznesmeny, super lewactwo, inteligentny ateiści etc by nie istnieli. Gadacie tu frajerzy jak to ciemne nie było chrześcijaństwo, to były inne czasy barany. Tam okrucieństwo było na porządku dziennym, tam nie znano praw człowieka, i nijak się ma do tego wiara. Co może Bóg szeptał do krzyżowców gdy palili Jerozolimę. Ciekawe kto gadał do UPA, lub do Komunistów, pewnie hajs i władza, czyli religia ateistów. Jeśli muslimy zaleją świat, to właśnie dzięki gościom jak wyżej gadający rittner. Bo władza lewaków to władza bez jaj i dbania o tożsamość. Efektem ubocznym LUDZKOŚCI JEST WŁADZA BARANIE, i to ona doprowadziła do największych tragedii w dziejach ludzkości , a nie wiara.

ocenił(a) film na 5
Yamato_filmaniak

do mnie sie plujesz ''baranie'' ?

BriT

Nie stać Cię na więcej....ignorancie

Rittner

hej :) cieszę się, ze ktoś to napisał bo od dłuższego czasu wyciągałam podobne wnioski... zastanawiam się, czy da się to w ogóle jeszcze powstrzymać. Chrześcijanie (dzikusy z pustyni, warto poczytać o ich GENEZIE!!!) wkroczyli do cudownych, rozwiniętych państw, zwabieni wizją bogactwa i cywilizacji, potem jednak zaczęli wszystko zmieniać pod siebie- oczywiście siłą bo ich religia zabraniała MYŚLEĆ. Teraz jest tak samo i zastanawiam się, czy to już nie jest za późno... 2-3 pokolenia i tego tyle się namnoży u nas, że nie damy rady się oprzeć, a sam kraj się podda poprzez podpisanie jakiś pierdół jak wielcy Cesarzowie czy nasz Mieszko :( Historia zatacza koło :(

martynique_90

"od dłuższego czasu wyciągałam podobne wnioski..." i wychodzi z tego majaczenie na forum lewackimi bredniami.

Bo to co napisałeś o genezie chrześcijaństwa bardziej tyczy się początków islamu na swego czasu zadupiu jakim był Półwysep Arabski, na czele z Mahometem którego działalność polegała głównie na napadaniu karawan. Nawet pierwsze wypady już islamskich Arabów, głównie na Syrię miały charakter rabunkowy. Tyle że szybko się skumali że praktycznie osłabione wojna z Persją Bizancjum nie miało tyle sił by radzić sobie z wypadami pustynnych nomadów i tak zaczęła się wielka ekspansja, która pochłonęła Persję, znaczną część Bizancjum a nawet Królestwo Wizygotów w Hiszpanii. I właśnie spadek materialny i intelektualny po wcześniejszych kulturach (z brakiem własnej inwencji, tak islam dopiero tępi tolerancję i myślenie) spowodował że przez jakiś czas kalifat arabski mógł jeszcze się wydawać dosyć okazały. Warto to przypomnieć w dobie tzw. poprawności (lewackiej) politycznej.

użytkownik usunięty
Rittner

ludzie się nie zmieniają, religia może zrobić z ciebie porządnego człowieka ale i bestię, szczególnie jak jesteś głupi, nic odkrywczego

Rittner

Czy lubi pan swoją pracę?

ocenił(a) film na 1
Rittner

Kretyn. ISIS to twór USraela, zbudowany w celu prowadzenia wojny na bliskim wschodzie, która w mediach będzie wyglądać na działania zbrojne "sadystycznych islamistów" a nie na wojnę prowadzoną przez USA i Izrael ....Dodatkowo ISIS wspierana jest bezpośrednio przez rodzinę Saudów, bezpośrednio zainteresowaną utrzymaniem jak najwyższych zysków z handlu węglowodorami z Półwyspu Arabskiego. Tylko leming albo gimbus mógł napisać podobną bzdurę.

ocenił(a) film na 8
pcsik

Może na początku tak było, szczególnie patrząc po liczbie doniesień o tym jak rząd USA wspierał - szkoląc i finansując - maniaków którzy obecnie czynnie wspierają terroryzm , ale obecnie ten twór (przyjmijmy, że to ISIS) chyba wyrwał się spod władzy swoich mocodawców i zaczął realizować swoje własne plany...
Poniekąd przypomina to trochę historię Niemiec, gdy Hitler wyrwał się spod wpływów wspierających go osób i zaczął realizować własną politykę, która ostatecznie spowodowała ogólnooświatową katastrofę zwaną II wojną światową.

Rittner

Tylko że ISIS w swoim koranie ma zapisane by zabijać niewiernych a w Biblii nie ma i nie było nigdy wzywania do nienawiści że tak powiem...

ocenił(a) film na 9
Robaczek_12

a stary testament przeciez tam co chwile bóg kaze zabijac wszystkich mezczyzn kobiety dzieci izwierzeta najczesciej powodem tego jest potrzeba ziemi dla Izraelitow czyli to bóg pokazal jak zdobywac swiat .Religia dzieli ludzi a nie łączy jest bardzo niebezpiecznym narzedziem To czy jest sie muzulmaninem czy chrescijaninem itd o niczym nie swiadczy ze ktos lepszy czy gorszy w ocenie czlowieka religia ma najmniejsze znaczenie.Basnie Andersena mają o wiele wieksza wartosc niz wszystkie ''KRWAWE Ksiegi'' tego swiata.

Guniaoli

Nie, albo źle przeczytales Biblię albo wziąłeś to myślenie z jakiej propagandy. W Starym Testamencie Izraelici wędrowali a przy tym grzeszyli dlatego Bóg ich kazał idąc myślą "oko za oko ząb za ząb" ale potem wiedział że nie jest to dobre wzmaga w ludziach nienawiść a ludzie i tak grzeszą więc od tamtego czasu Bóg powiedział że będziesz sądzony za grzechy po śmierci że wszystkie złe uczynki które czyniles wyjdą przy sądzie ostatecznym. Nie, Bóg nie kazał zabijania zwierząt ba jedzenie mięsa było pewnego rodzaju grzechem dlatego Jezus że swoimi apostołami mięsa nie spozywali. Biblia uczy nas miłosierdzia braku wrogości do drugiego człowieka nawet jeśli on jest zły dla ciebie "ktoś uderzy cię w jeden policzek to nastaw mu drugi" nie przejmuj się swoim wrogiem on i tak będzie osadzony na sądzie ostatecznym. Natomiast w Koranie księdze świętej ateistów masz napisane jak wół by zabijaj niewiernych uśmiechaj się do nich mimo że w sercu czujesz do nich nienawiść mało tego kobieta będąca w czasie okresu nie może nawet palcem tknąć Koranu bo jest wtedy nieczysta jeszcze wiele mogłabym przytaczać takich wrogich i ponizajacych kobiety sytuacji których robić nie mogą bo tak napisane jest w Koranie ale szkoda czasu. Uważam że i jedna i druga religia nie jest wymysłem lecz Biblia pochodzi od Boga a Koran od samego szatana zwanego inaczej allahem.

ocenił(a) film na 9
Robaczek_12

ks1SAMUELA idz wieci pobij amaleka i wydaj go na zaglade ze wszystkim co ma i nie okaz mu wspolczucia i pozabijaj ich mezczyzne i kobiete dziecko i oseska byka i owce itd itp ks wyjscia ...idzcie i ostrzem miecza wybijciemieszkancow jabesz gilead nawet kobiety i malenstwa .... ks jozuego i Jozue pobil cala kraine gorzystego regionu i negeb i szefele i zbocza oraz wszystkich ich krolow Nikogo nie pozostawil przy zyciu wszystko co oddychalo wydal na zaglade tak jak nakazal Bog Izraela. Ksiega wyjscia liczb powtorzonego prawa utrzymana jest w takim samym tonie zreszta 7 plag egipskich i zaglada wszystkich pierworodnych to tez robota boga .Ja widze w tym ludobojstwo wiec sorry zastanawianie sie czy istnieje bog to tak jak rozwazania nad krasnoludkami.A ty teraz robisz to oczym mowie opluwasz muzulmanow i koran bo wlasnie do tego sluzy religia do opluwania siebie nawzajem Podstawa koranu jest miedzy innymi obowiazek jalmuzny wobec ubogich ktory muzulmanie stosuja .Aczkolwiek najwazniejsze jest wlasne sumienie bo religia nic nie znaczy ludzie posluguja sie religia do roznych celow nie tyko tych dobrych

Guniaoli

Po pierwsze nie przekreslilam tego że Bóg nie karał stąd w starym testamencie jest przysłowie "oko za oko zab za ząb" Bóg nakazywał Izraelitów dużo rzeczy względem tego przysłowia gdyż wtedy Izraelici byli prześladowani i pod niewola Faraona. Ich wędrówki to była ucieczka. Ale potem (też jak już pisałam) Bóg zrozumiał że to do niczego nie prowadzi itd stąd przykazanie "miłuj bliźniego swego jak siebie samego" Izraelici byli narodem wybranym przez Boga i byli niewolnikami Egipcjan Faraona stąd były plagi bo Egipcjanie nie chcieli zwrócić im wolności. Ja nie opluwam to są czyste fakty o Koranie. Swoją drogą sam Allah nie wykluczal istnienia Boga w Koranie jest o tym wzmianka . Podstawa Koranu jest pomoc ubogim ale tylko jeśli wierzy w Allaha. Nie chcę mi się tu wspominać już o tym że czerwienieja jak diabły gdy słyszą dzwony kościelne a jak wiedza że chodzisz do kościoła mają tak wrogie spojrzenie że trudno inaczej je opisac. nie umieją asymilowac się z chrześcijanami swoją religię w takiej Anglii chcą narzucać wszystkim innym robiąc protesty z tego powodu. A dlaczego oni mogą być silnym narodem ? Bo łączy ich religia u nich nie ma tak jak u nas wierzysz albo nie nie ma ateistów homoseksualistów i innych takich którzy mogliby nie zgadzać się z religią albo robić przeciwnie niż jak nakazuje religia.

Guniaoli

A tak a propo. Zarzucasz mi rzekome opluwanie muzułmanów gdzie tymczasem ty sam opluwasz moja religię przyrownujac ja do wiary w krasnoludki a przecież jesteś ateista z tego co wnioskuje. Jak to ateista " każda religie trzeba szanować ale byle nie katolików i chrześcijan"?

ocenił(a) film na 9
Robaczek_12

to jakiego jest sie wyznania nie swiadczy jakim jest sie czlowiekiem. mordowanie iinowiercow to nie jest domena islamu chrzescijanie tez maja duzo za uszami w tej kwesti czego dowodem jest miedzy innymI ten film . cywilizowani chrzescijanie tez bija swoje zony itd. Wszystko jest kwestia sumienia ateisci tez moga byc i dobrzy i zli to jest indywidualna sprawa oczywiscie wlasnego sumienia.Islam nie jest jednolita wiara nie ktorzy chca kalifatu inni nie tak samo jest z judaizmem no i rzecz jasna chrzescijanie podzieleni na setki odlamow bo kazdemu co innego odpowiada w bibli. Homoseksualizm dotyka tez wyznawcow islamu bo to kwestia natury a nie wiary.Mysle ze to ty czerwieniejesz bardziej na widok muzulmanina niz oni jak uslysza dzwony.Pomimo prob znalezienia boga nie kupuje tej opcji ze po prawie mojzeszowym bog kaze zabijac najbardziej bezbronnych a pozniej mowi sorry panowie od dzisiaj nie zabijamy jeli potrafil dokonac cudu i rozstapilo sie morze to mogl bezkrwawo wyprowadzic izraelitow z egiptu np latajace dywany. Biblia ocieka krwia ludobojstwo za ludobojstwem takiego boga nie kupuje. Ale kupuje ludzkie sumienie czy to chrzescijanskie czy nalezace do ateisty muzulmanina

ocenił(a) film na 9
Robaczek_12

demonizowanie islamu jest zabawne bo koran nie jest tlumaczony na europejskie jezyki czy tez angielski wiec nie wielu ludzi po za zainteresowanymi czytalo to pismo ale wszyscy wiedza ze allah kaze zabijac chrzescijan .Gdyby nie religia ludziom zylo by sie spokojniej na tym swiecie to ze muzulmanie zyja inacze moze i trudniej niz my cywilizowani to nie znaczy ze gorzej szczescie to pojecie wzledne

ocenił(a) film na 9
Guniaoli

no i najwazniejsze w czym zawinily male dzieci niemowleta ze bog nawet ich nie oszczedzal zwierzat tez nie chociaz juz istnialo 10 przykazan bozych dziekuje za mila konwersacje film swietny

Guniaoli

Tak, wystarczy posłuchać wypowiedzi osób które znają Koran bądź interesują się ta religia lub posluguja sie ich jezykiem albo obejrzeć film dokumentalny. Ja powiem tylko tyle że to wina ludzi. Ludzie którzy zabijają przez religię grzeszą jest to sprzeczne z religią chrzescijanska. A co do małych dzieci zwierząt jeśli Bóg je zabrał to dlaczego ma oznaczać to coś zlego. Tu jest piekło na ziemi a nie tam gdzie Bóg zabiera dusze. Ja ogólnie nic bym nie miała do muzułmanów gdyby właśnie nie ich beznadziejny Koran i to co jest tam napisane. Począwszy od zabijania niewiernych po różne zakazy dla kobiet. Trudniej żyje się tam tylko kobietom nie mezczyznom. Ich Allah już się tak postarał by oni mieli jak najlepiej.
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Rittner

Nie pie***l , Jezus powiedział "kto nie jest ze mną jest przeciwko mnie" - ktoś kto dopuszcza się takich rzeczy jak ukazane w filmie x automatu przestaje być chrześcijaninem - tak samo jak ktoś niewinny po brodni przestaje być niewinny - nawet jeśli się nadal za takiego uważa - Tyle w tym temacie .

ocenił(a) film na 3
Rittner

Nie znasz kompletnie historii. Gdyby nie chrześcijańscy mnisi to żadne antyczne dzieło nie przetrwałoby do dziś. Praktycznie 90% kultury i sztuki średniowiecznej to chrześcijaństwo. Widziałeś kiedyś Hagia Sofia lub Notre Dame!? IS z kolei tylko niszczy, nic nie tworzy. Zniszczyli w kilka lat miasta i zabytki, których nie zniszczyli chrześcijanie przez stulecia. Doucz się, potem pisz.

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

Nieźle wyprana główka, gdyby nie niezależni naukowcy którzy znaleźli w Egipcie pierwsze pisma nigdy nie wyszła by na jaw manipulacja Watykanu której np dokonał kreśląć biblię po swojemu.

A co powiesz o poprzerabianych świątyniach Marsa w Rzymie na kościoły to się nazywa dbanie o zabytki?.

Te świątynie poza walorami estetycznymi nic sobą nie reprezentują, prawdziwi mistycy gardzili faryzeuszami czyli dzisiejszymi kapłanami.

Albo co zostało z zabytków Azteckich? Nawet pisma nie potrafią odczytać bo zamordowali ludzi którzy to potrafili.

ocenił(a) film na 3
ChubakaCieLubi

Umiesz czytac ze zrozumieniem? Napisałem 90% zabytków i sztuki średniowiecznej. Wyprana główko świątynie Marsa to jeszcze nie ten czas. Zresztą rzymska Hagia Sofia z Konstantynopola to udoskonalone wszystkie inne świątynie rzymskie, a to świątynia chrześcjańska z nowymi rozwiązaniami architektonicznymi. Z pismem azteckim to niedorzecznie napisałeś. Nawet moi znajomi (Polka i Meksykanin) w Warszawie chodzili na język aztecki hobbistycznie! Teraz mieszkając w Meksyku chodzą na Majów! Wyprana główko nieodczytane pismo z Mezoameryki to tzw. pismo z przesmyku Tehuantepec, używane przez Olmeków w czasach starożytnych - 1000 lat przed przybyciem Europejczyków. Mozna mieć tam pretensje do innych ludów, które prawdopodobnie najechały kulturę Olmeków, choć nie brakuje głosów, że upadła przez zmianę środowiska. Systemów pisma, których nie udało się odczytać jest wiele także w Europie np. pismo minojskie z Krety. Jednak nie można tu się upatrywać wpływu chrześcijaństwa. Kultura minojska upadła min. 1500 lat przed chrześcijaństwem. Wyprana główko nie ma zatem żadnej korelacji. Poza tym Rzymianie jeszcze w starożytności przyjęli chrześcijaństwo czego owocem jest wspomniana Hagia Sofia. Gdyby nie chrześcijańskie zakony to starożytne dzieła uczonych fizyków, matematyków i filozofów by nie przetrwały do dziś. Gdyby nie chrześcijańscy teoretycy państwa i filozofii nie byłoby renesansu. Chrześcijaństwo przez setki lat nie zniszczyło np. Palmyry, którą zniszczyli niedawno fanatycy islamscy.

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

Szkoda tylko że jedynie kraje które odseparowały się od kościoła odniosły finansowy i kulturowy sukces a katolickie bastione świecą biedą.

ocenił(a) film na 3
ChubakaCieLubi

Nie widzę żadnego zwiążku. Poza tym ciekaw jestem które konkretnie kraje masz na myśli, bo to ogólnik.

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

USA, Wielką Brytanię, Australię, Francję, Niemcy, Włochy wszystkie kraje gdzie kościół jest wyraźnie odseparowany od państwa.

Z tym mają problem wszystkie kraje Ameryki łacińskiej, Polska, kraje Islamskie.

Wystarczy spojrzeć jak wygląda Meksyk a jak wygląda USA gdzie każdy może wierzyć w co chce ale nie ma wtrącania się w sprawy Państwa religii.

Nie jest to ogólnik, jest to konkret zobacz ile rocznie kk w Polsce nie płaci do skarbu Państwa, ile ma ziemi i przywilejów a zobaczysz własnie drugi Meksyk.

ocenił(a) film na 3
ChubakaCieLubi

Mówisz wyłącznie o instytucjonalizmie, jednak w tych krajach jest nadal wielu wierzących i kościół jest dość aktywny. Mam na myśli głównie USA i Włochy. Byłeś kiedyś chociaż we Włoszech? Bardzo dużo ludzi uczestniczy w procesjach, kościoły są odnawiane, dbane. I są to prawdziwe perełki architektoniczne. Francja fakt, tam kościoły się zamyka.

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

Nie chodzi o zamykanie, mam na myśli odseparowanie od władzy ludzie mogą sobie wierzyć.

Rittner

"Mordy, ciemnota, terror, gnębienie kobiet, prześladowanie naukowców i nauki, niszczenie kultury,odbieranie godności ludziom przez systemową negację naturalnych potrzeb i cech ludzkich, obłuda i fałsz" Przecież to Polska w 2021.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones